loading...

خبرخاص

بازدید : 71

سجده سهو چگونه است؟ در پاسخ به این پرسش به طور خلاصه باید گفت این عمل که در زمان‌هایی خاص بر نمازگزار واجب می‌شود، از دو سجده تشکیل شده است و بایستی بلافاصله بعد از اتمام نماز انجام شود. برای آشنایی بیشتر با این احکام و نیز بررسی چگونگی انجام آن، با ما باشید تا به صورت کامل راجع به آن صحبت کنیم.

سجده سهو چیست؟
سجده سهو چگونه است؟ در این راستا ابتدا باید با چیستی آن آشنا شوید. در این حالت باید گفت سجده سهو عملی است که از دو سجده تشکیل شده و بایستی آن را پس از تمام شدن نماز ادا کنید. حتما برای شما هم پیش آمده است که یک سجده را کمتر انجام داده‌اید و یا آنکه ممکن است حرف و سخنی را اضافه‌تر گفته باشید. حال از خود پرسیده‌اید که آیا در این حالت تمام نماز خوانده شده باطل است و باید آن را مجدد خواند؟ آیا راه حلی برای برای رفع این مشکل وجود ندارد.

در پاسخ به این سوال باید گفت، نمازگزار می‌تواند به خاطر برخی بی‌دقتی‌هایی که در ادامه نمونه‌های آن را کامل بیان می‌کنیم، عمل سجده سهو را انجام دهد. این عمل در زمان‌های خاصی بر نمازگزار واجب می‌شود و می‌تواند رفع کننده این خطا از جانب او باشد. تنها در صورتی نماز باطل نیست که:

دیگر خطایی خارج از موارد واجب شدن سجده سهو انجام نشود،
بلافاصله بعد از اتمام نماز، سجده سهو خوانده شود.


چه زمانی سجده سهو انجام می‌دهیم؟
قبل از اینکه به این پرسش پاسخ دهیم که سجده سهو چگونه است؟، بایستی با احکام آن بیشتر آشنا شویم. در این صورتی می‌توان موارد زیر اشاره کرد که در این حالات بایستی پس از اتمام نماز، سجده سهو را به جا آورید. این موارد عبارتند از:

زمانی که در بین نماز، شما به صورت سهوی حرف بزنید: این حالت ممکن است با بیان حرف‌های اضافه انجام شود که می‌تواند در قسمت‌های مختلف نماز رخ دهد.
زمانی که یک سجده فراموش شود: در این حالت واجب است که نمازگزار، به خاطر سجده‌ای که فراموش کرده‌ است، سجده را انجام دهد.
زمانی که در یک نماز چهار رکعتی، بعد از سجده دوم، شک کند: این نوع شک باید به این گونه باشد که آیا چهار رکعت نماز خوانده و یا پنج رکعت. بدین صورت شما می‌توانید سجده سهو را انجام دهید. توجه کنید که شک‌های دیگر مانند شک به 3 یا 4 رکعت خوانده یا 2 و 3 رکعت خواندن می‌تواند کاملا احکام متفاوتی داشته باشد.
سلام در زمان نامناسب: یکی دیگر از موارد دیگری که برای ادای سجده سهو بیان می‌شود، سلام دادن در زمان نامناسب است. منظور از سلام در اینجا، ذکری است که پس از تشهد خوانده می‌شود (حکم سلام دادن (السلام علیک) دیگری به نماز گزار در زمان نماز خواندن، سلام کردن با همان کیفیت است (السلام علیک)، نه بیشتر و نه کمتر). به طور مثال، ممکن است فردی در رکعت اول اقدام به سلام سهوی کند.


فراموش کردن تشهد: در نهایت یکی دیگر از زمان‌هایی که بر نمازگزار، واجب است عمل سجده سهو را به جا آورد، فراموشی خواندن تشهد است.
حال با بررسی زمان‌هایی که این عمل واجب می‌شود، به بررسی اینکه سجده سهو چگونه است؟ می‌پردازیم.

نحوه انجام سجده سهو چگونه است؟
حال با دانستن یک مقدمه و وضعیت‌هایی که این سجده واجب می‌شود، می‌خواهیم بگوییم سجده سهو چگونه است؟ در این راستا به ترتیب اعمال زیر را انجام دهید:

در رکعت آخر، تشهد و سلام را بخوانید.
سپس فورا نیت سجده سهو کنید: “سجده سهو به جای می‌آورم، قربة الی‌ الله”.
حال پیشانی خود را بر روی مهر و یا چیزی که سجده بر آن می‌تواند انجام شود، از جمله سنگ مرمر، سپاه، آهک، گچ، آهک پخته، آجر، کوزه گلی، کاغذی که از جنس کاه و پنبه است، خاک. همچنین دو دست باید کاملا بر سطح زمین گذاشته شده (هفت قسمت بدن) بدن به آرامش برسد.


سجده اول انجام شده و در این حالت یکی از اذکار زیر را بیان کند:


ذکر اول: بسم اللَّه و باللَّهِ و صلَّى اللّهُ على مُحَمَّد و آلِه.
ذکر دوم: بسم اللَّه و باللَّهِ و اللّهم صلَّى على مُحَمَّد و آلِ محمد.
ذکر سوم: بسم اللَّه و باللَّهِ، السَّلام عَلیک ایُّها النّبىّ وَ رحْمَة اللَّه وَ برکاتُه

نکته: سومین ذکر کامل‌ترین است و پیشنهاد و توصیه شده است تا آن را در احکام اینکه سجده سهو چگونه است؟ بیان کنید.

پس از سجده اول و بیان این ذکر، حال برخاسته، تکبیر گفته و دوباره به سجده (دوم) بروید.
یکی از اذکاری که در قسمت قبل یان شده است را مجددا بخوانید. فرقی نمی‌کند از یک ذکر استفاده کنید و یا آنکه در این سجده، ذکر دیگری را بگویید. این اذکار و انتخاب آنها اختیاری است.
حال با انجام سجده دوم، تقریبا نیمی از کار نحوه انجام سجده سهو انجام شده است.

در مرحله بعدی باید ذکر تشهد را پس از برخاستن از سجده دوم بگویید.

ذکر تشهد: اَشهَد اَن لاَ اِله اِلاّ الله وحْدَه لا شَریک لَه، و اَشْهد اَنَ محَمَدا عبْده وَ رسولُهُ، اَللّهمَّ صلّ علی محمَّد و آلِ محَمَّد.

حال آخرین مرحله آن است که بعد از خواندن تشهد، ذکر سلام را بدهید تا نحوه انجام سجده سهو به پایان برسد.
ذکر سلام: السَّلام عَلیک اَیهَا النَبیُّ و رحْمَة اللَّهِ و بَرکاتهُ، اَلسَلام عَلینا و علی عبادِ اللَّه الصّالحین، اَلسَّلام عَلیکم و رَحْمة اللَّه و بَرکاتُه.

در انتها پس از آنکه فهمیدید سجده سهو چگونه است؟، بایستی به این نکته توجه کنید که برخی از مراجع تقلید، در موارد واجب شدن این سجده، دارای اختلاف هستند و ممکن است مواردی کم و یا زیاد شود. بنابراین بهتر است همواره به کتاب رساله مرجع خود مراجعه کرده و در بخش موارد واجب شدن سجده سهو آن را مشاهده کنید. به عنوان مثال، ممکن است در موارد زیر نیز سجده سهو واجب درنظر گرفته شده باشد:جوان ایرانی (irjavan.com)

زمانی که نمازگزار شک کند بین اینکه 3 رکعت نماز خوانده است و یا چهار رکعت.
هنگامی که در یک زمان نامناسب، بنشیند و یا در جایی که باید بنشیند، بایستد.
برخی از علما نیز ممکن است هرگونه افزایش یا نقصان را جزوی از شرایط خواندن سجده سهو عنوان کنند که موجب بطلان نماز نمی‌شود.
کم یا زیاد کردن موارد مستحب نماز.

سجده سهو چگونه است؟ آموزش کامل آن

sahim6 دوشنبه 01 اسفند 1401 زمان : 8:45 نظرات (0)
بازدید : 72

متن آهنگ من من یه برکم وسط قلب یه بیشه گرشا رضایی

من مـــــــن• یه برکم وســــــط♩♪ قلب یه 🎶بیشه

هیشــــــکی سالی یه بارم♩♪ از ایـــــنجا رد🎶 نمیشه

ـطُـ •از دل دریــــاے♩♪ شــــــور از یه جـــــای دور🎶 دور

اومدی• خــــــــوش اومدے ماهـــــــے🎧 خــــسته

تو وقتی •رد شـــــدی از این بــــــرکه ے🎶 تنها

من♩♪ آرزوم •شـــــــد برسم یه روزے 🎶دریـــــــا

باز♩♪ واســــــه🎧 ی دیدن• تو واسه رسیــــدن 🎶به تو

اومدم♩♪ بگذرم از• این در بســــــته

ماهے 🎶ماهی 🎧ماهــــــی شدم• امشب راهی

کجای🎧 دریـــــارو• بـــــــگردم

ماهے 🎶ماهی ماهــــــــــی •هی میکشم آهــــــــے

چرا• هنـــــــوز پیدات🎧 نکردم

آهنگ جدید گرشا رضایی به نام «من من یه برکم وسط قلب یه بیشه»

sahim6 سه شنبه 18 بهمن 1401 زمان : 10:24 نظرات (0)
بازدید : 225

درمارولر چیست و چگونه به بازسازی پوست کمک می کند؟
فواید و عوارض درمارولر برای لک های صورت فواید و عوارض درمارولر برای لک های صورت
بله، همه ما عاشق پوست صاف، شفاف و بی عیب هستیم، اما اغلب با مشکلات پوستی مانند آکنه، چین و چروک، جای زخم و انواع آکنه دست و پنجه نرم می کنیم. درمان این مشکلات اغلب پرهزینه و زمان بر است و حتی اگر موثر باشد، برای همیشه دوام نمی آورد. بهترین راه استفاده از یک روش موجود و ارزان است. یکی از راه ها استفاده از درمارولر است.
فواید و عوارض درمارولر برای لکه های صورت
درمارولر چیست؟
درمارولر یک دستگاه زیبایی برای بازسازی پوست است. این درمان یک درمان کم تهاجمی برای مشکلات پوستی است. گفته می شود برای درمان انواع عوارض پوستی در اپیدرم و درم است. سر این دستگاه از پلاستیک مقاوم ساخته شده است. روی سطح آن حدود هزار سوزن ظریف وجود دارد. و این سوزن ها از فولاد یا تیتانیوم ساخته شده اند. ظاهر این دستگاه مانند یک غلتک کوچک است و در اصل این دستگاه دارای 90 تا 450 سوزن می باشد. و اندازه این سوزن ها بین 0.25 تا 3 میلی متر است.
استفاده از این دستگاه آسان به نظر می رسد اما فراموش نکنید که قبل از انتخاب درما رولر باید نحوه استفاده از آن و مراحل درمان را بدانید زیرا گفتیم این نوع درمان عمدتا با سوزن هایی انجام می شود که به آرامی کشیده می شوند. عدم آگاهی روی پوست و صورت می تواند اسکارهای عمیقی را روی صورت به جا بگذارد.
این فرآیند یک روش زیبایی پرکاربرد است و گردش خون را در صورت تحریک می کند، اما این دستگاه را می توان نوعی ماساژ صورت دانست.
فواید درمارولر برای پوست صورت
علاوه بر صرفه اقتصادی این روش درمانی، با کمی مطالعه می توانید عملکرد این دستگاه را کنترل کنید. به قیافه ترسناکش نگاه نکن بسیاری از مشکلات پوستی مانند زخم ها را می توان با درمارولر درمان کرد زیرا می تواند با تحریکات کوچک و عمیق خود به تحریک الاستین و کلاژن در پوست کمک کند. افزایش تولید کلاژن در پوست با افزایش خاصیت ارتجاعی پوست همراه است که باعث صاف شدن پوست و از بین رفتن خطوط و چین و چروک می شود. اما آیا می توانید بعد از یک بار استفاده از این دستگاه متوجه تغییری شوید؟ معمولا زمان مشاهده تغییرات و بهبود وضعیت پوست به شدت چین و چروک بستگی دارد.
همچنین بخوانید : کربوکسی تراپی چیست؟ (اثرات، مزایا و هزینه ها)
علاوه بر این، درمارولر با تحریک کلاژن، ترمیم آن و کاهش اثرات تابش مضر خورشید بر روی پوست، به ترمیم نواحی آسیب دیده پوست کمک می کند.
درمارولر همچنین می تواند در کاهش هایپرپیگمانتاسیون ناشی از آفتاب سوختگی یا لکه ها (حتی لکه های قدیمی و سرسخت) موثر باشد زیرا این روش طبیعی است و سلول های ملانوسیت را متعادل می کند و باعث ریزش سلول های آسیب دیده می شود.
پسوریازیس یکی دیگر از بیماری های پوستی است که با آرتریت پسوریازیس قابل درمان است، اما به دلیل گسترش باکتری های پسوریازیس، آرتریت پسوریازیس برای درمان آکنه و پسوریازیس توصیه نمی شود.
نحوه استفاده از درما رولر روی پوست
در ابتدا باید توجه داشت که نوع غلتک انتخابی و اندازه سوزن باید با توجه به شرایط پوست هر فرد تنظیم شود. از سوزن 0.5 میلی متری استفاده می شود، در حالی که برای مشکلات عمیق تر، متخصص پوست از سوزن 2 تا 2.5 میلی متری استفاده می کند.
مرحله اول ضدعفونی سوزن ها و شستشوی سطح است که با آبکشی ملایم انجام می شود و سپس بسته به تحمل درد و اندازه سوزن می توان از کرم های لایه بردار روی نواحی مورد درمان استفاده کرد.
اولین چرخش دستگاه روی پوست باید عمودی باشد که حدود 6 تا 8 بار انجام می شود تا زمانی که تمام پوست توسط دستگاه لمس شود. سپس دستگاه را به قسمت های دیگر صورت بلغزانید و پس از درمان تمام قسمت های صورت، از آب یا عصاره های گیاهی برای درمان صورت استفاده کنید.
همچنین بخوانید : چه روش ها و راهکارهایی برای روشن شدن پوست صورت وجود دارد؟
اثرات درمان درمارولر چه زمانی ظاهر می شود؟
زمان تاثیر بسته به نوع پوست، سن پوست، رنگ پوست و مشکلات پوستی متفاوت است. برخی از افراد نتایج این درمان را در عرض یک هفته مشاهده می کنند، در حالی که برخی دیگر پس از 2-3 ماه نتایج را مشاهده می کنند. اما باید مراقب بود که پس از دوره درمان درما رولر و پس از سپری شدن آن، مدت اثر آن افزایش یابد.
مراقبت های بعد از درمان با درمارولر چیست؟
استفاده از درمارولر یکی از معدود راه های درمان پوست است. این روش معمولاً زمان بهبودی کوتاهی دارد و هیچ عارضه ای ایجاد نمی کند مگر اینکه توسط یک متخصص مجرب به درستی انجام شود.
با این حال، به خصوص تا 48 ساعت پس از درمان، باید از جای زخم مراقبت کنید و از یک پاک کننده ملایم با آب برای شستن صورت خود استفاده کنید. پوست خود را به آرامی خشک کنید و از یک مرطوب کننده بدون الکل استفاده کنید. این مرطوب کننده می تواند پوست شما را هیدراته نگه دارد و از خشک شدن آن جلوگیری کند.
همچنین می توانید از اسید هیالورونیک برای حفظ رطوبت پوست و نرمال کردن pH پوست استفاده کنید. سرم های حاوی HA نیز گزینه خوبی هستند که بسته به نوع پوست خود می توانید از آنها استفاده کنید.
تا 12 ساعت بعد از درمان از هیچ گونه مواد آرایشی استفاده نکنید و حتماً بعد از درمان از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید.
عوارض استفاده از درمارولر چیست؟
یکی از عوارض استفاده از این محصول قرمزی پوست است. پس از چند دقیقه تا چند ساعت، ممکن است پوست شما متورم و برنزه به نظر برسد، اما پس از 12 ساعت بهبود می یابد.
همچنین بخوانید : نکاتی برای بهبود سلامت و زیبایی ناخن
اگر از غلتک هایی با سوزن های بلند استفاده کنید، تورم و جای زخم افزایش می یابد. ممکن است کمی قرمزی، التهاب و تورم مشاهده کنید. البته این مشکل معمولا بعد از چند روز با یک مرطوب کننده مناسب برطرف می شود.
به افراد دارای پوست حساس توصیه می شود تا چند روز پس از درمان درمارولر از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنند. همچنین استفاده از ضد آفتاب با SPF بالا در خانه نیز می تواند موثر باشد.
از جمله عوارض نادر این جراحی می توان به کبودی، خونریزی، درد و خونریزی اشاره کرد. داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین را باید دو روز قبل از درمان درمارولر قطع کرد و ممکن است پس از جراحی کمپرس یخ جایگزین درد صورت شود.
مصرف داروهای ضد آکنه یا لایه بردار در طول درمان های درمارولر به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا به شدت بر ساختار یکپارچه پوست تأثیر می گذارد.
جدی ترین عوارض پوستی هنگام استفاده از درمارولر عفونت ها هستند که در صورت استریل نبودن سوزن ها و عدم رعایت بهداشت رخ می دهد. بنابراین همیشه از استریل بودن دستگاه و سالم بودن مرکز درمانی مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.
من فاطمه حبشی متخصص و مدرس زیبایی پوست و مو هستم و از شما بابت مطالعه این مطلب سپاسگزارم. اطلاعات آموزشی بیشتر را می توانید در دوره های آکادمی فلدور بیابید.

https://fatemehhabashi.com/dermaroller-for-facial-blemishes/

sahim6 شنبه 21 آبان 1401 زمان : 10:51 نظرات (0)
بازدید : 2063

مجازی سازی در حقیقت یک روش جدید و هوشمندانه برای مدیریت کردن شبکه و سرور است. در آن منابع سخت افزاری با یک مدیریت نرم افزاری به چند بخش تقسیم می شوند که هر بخش به صورت مستقل اداره می شود. در این کار در حقیقت هر قسمت مجزا شده و به صورت مستقل می‌تواند نرم‌افزارهای همان بخش را اداره کند. همچنین از دیگر مزیت های مجازی سازی این است که فضاهایی مانند کارت شبکه، پردازشگرهای گرافیکی، رم و دیگر اجزای نرم افزاری به صورت مشترک در بین تمام کاربران واحدها وجود دارد.

 در مجازی سازی هر بخش می تواند سیستم عامل نصب نرم افزار و یا دسترسی سخت افزاری خاص خود را داشته باشد که از سایر بخش ها مجزا باشد.

مزایای مجزا سازی

 • از آن جا که هر بخش به صورت مستقل اداره می‌شود در نتیجه در هزینه ها نیز صرفه جویی می گردد.
 • سریع پیش رفتن کارها و راحتی در تغییر زیرساخت ها.
 • ایجاد یک محیط منظم از آزمون بدون اینکه شبکه با مشکل برخورد.
 • بالا رفتن امنیت ماشین های مجازی
 • پشتیبانی همراه و همزمان نرم افزارهای قدیمی و جدید.

 

انواع مجازی سازی

به گزارش تهران نیوز روش های متفاوتی برای مجازی سازی ارائه می شود که ما در اینجا بخشی از آنها را بیان می کنیم. در انواع مجازی سازی سرورها از ماشین های مجازی استفاده می­کنند. اما لازم به ذکر است که هر کدام از این ماشین های مجازی نیز نیاز به منابع سخت افزاری مثل حافظه، پردازنده هارد و غیره دارند. از جمله شرکت هایی که  نرم افزارهایی را برای توسعه مجازی سازی سرورها ارائه داده‌اند می‌توان  برندهای,vmware,microsof را نام برد.

 مجازی سازی شبکه

در مجازی سازی شبکه می توانید که تمام ساختارهای فیزیکی شبکه را به طور کامل مجازی، بازسازی کنید و از اول بسازیم. لازم به ذکر است که در اینجا از نرم افزارها به همان صورت قبل استفاده می کنیم در مجازی سازی شبکه تمام دیوایس هایی که بر روی شبکه قرار دارند مثل:مسیریاب ها، فایروال ها و دیگر اجزا کاملاً همان طور که هستند شبیه سازی شده و این شبکه به همان استحکام شبکه فیزیکی است. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که استقلال بخش های مجازی سازی شده باید بر روی سخت افزار حفظ شود.

مجازی سازی دسکتاپ

در مجازی سازی دسکتاپ این امکان برای کاربران وجود دارد که هر کدام بخش مجزا و مستقل خود را داشته و از این طریق ما می‌توانیم به دنیای بیرونی و فیزیکی دسترسی پیدا کنیم. همچنین از دیگر قابلیت های مجازی سازی دسکتاپ این است که امکان استفاده از سیستم عامل های گوشی هم بر روی این سیستم وجود دارند.

مجازی سازی ذخیره ها

در مجازی سازی ذخیره ها مانند روش هایی که به آنها اشاره شد امکان استفاده از دیسک های فیزیکی در قالب شبیه‌سازهای نرم افزار داده می شود. این قابلیت به ما کمک میکند که بتوانیم از داده‌های خود چندین بار نسخه برداری کرده و به راحتی داده ها را به اشتراک بگذاریم. با مجازی سازی ذخیره ها در حقیقت امنیت و سطح دسترسی شما هم بالا می رود و می توانید از هکرهایی که در کمین شما هستند دوری کنید. این در حالی است که اگر شما از طریق بانک داده وارد شوید می توانید به راحتی اطلاعات خود را دریافت کنید.

ماشین مجازی چیست؟

ماشین مجازی در حقیقت یک بخش مستقل و مجاز در فرآیند مجازی سازی می باشد هر ماشین مجازی منابع خاص خود را دارا می باشد. ماشین مجازی از بخش‌های دیگر مستقل و مجزا است.

در این مقاله ما سعی کردیم شما را با انواع مجازی سازی، کاربرد و مزایا و معایب آن آشنا کنیم تا شما بتوانید به راحتی هرچه تمام تر اقدام کرده و با تکیه بر آن چه که هست اقدام به مجازی سازی کنید همانطور که دیدید مزایای مجازی سازی بسیار زیاد است پس به شما پیشنهاد می شود که حتماً در اسرع وقت اقدام به مجازی سازی کنید.

 

sahim6 سه شنبه 30 فروردین 1401 زمان : 18:27 نظرات (0)
بازدید : 137

مکانی که برای کارواش در نظر گرفته میشود باید از چند نظر دارای ویژگیهای خاصی باشد. با کمک آن می توان گیاهان چند ساله بزرگی را که سیستم ریشه ای توسعه یافته دارند آبیاری کرد. می توان به طور کلی محصولات برتولینی را می توان به دو دسته تقسیم کرد. تا به امروز، دو نوع آبیاری خودکار وجود دارد - آبیاری بارانی و قطره ای. مطلوب ترین نوع سیستم مه پاش نوع مه پاش فیتینگی می باشد، در این روش از لوله های پلی اتیلن فشار قوی، لوله های پلی آمید و یا لوله های استیل ضد زنگ استفاده می شود نحوه اتصال نازل ها به لوله از طریق اتصالات فیتینگی می باشد که براحتی قابلیت اتصال و باز شدن دارند و فشار را تا حد 100 بار تحمل می نمایند. در اکثر کارواش های معمول کارواش تک فاز ۱۰۰ یا ۱۱۰ بار می باشد و کارواش سه فاز از از ۱۵۰ - ۲۰۰ بار (کارواش صنعتی ۲۰۰ بار) و … اما، اگر می خواهید بدون هزینه های کار قابل توجه از طرف خود، نتیجه ای با کیفیت بالا به دست آورید و نمی خواهید همه کارها را با دستان خود انجام دهید، از این فرصت استفاده کنید و همین الان یک سیستم آبیاری خودکار برای گلخانه را سفارش دهید.

بنابراین، هر ساکن تابستانی، به یک درجه یا دیگری، به این فکر می کند که چگونه این کار را انجام دهد تا این فرآیند را خودکار کند، زیرا در کشور، اول از همه، شما می خواهید استراحت کنید و استراحت کنید. هرکسی که یک کلبه تابستانی یا زمین باغ دارد می داند که خود آبیاری چیست و مراقبت به موقع گیاهان چقدر مهم است. آشکار است که بهرهجستن از یک تایمر دیجیتال برای قطع و وصل برق این لامپها بایسته ( ضروری ) و دارای اهمیت است. با استفاده از اتصالات قطعات را به ترتیب دلخواه به هم وصل کنید. اتصالات (اتصالات) و مهر و موم در سوراخ های به دست آمده نصب می شود. در یک مه پاش نازلی مهمترین قطعات آن شامل پمپ آب ، موتور ، صافی آب ، تابلو برق ، شلنگ ، نازل ها و اتصالات آن می باشند. به طور مثال ، در یک سالن با تعداد 100 عدد نازل با اندازه پاشش 30 میکرون از پمپ های برتولینی با دبی حداقل 11 لیتر استفاده می شود. یخبندان های اولیه برای چنین گیاهانی وحشتناک نیستند، زیرا خاک دارای مقدار مطلوب رطوبت است. اما در این حالت روی برگ های نهال رطوبت می نشیند که باید با تکان دادن از بین برود.

امکان استفاده از نازل های مختلف وجود دارد که برخی از آنها ساده هستند، در حالی که برخی دیگر چرخش و توزیع یکنواخت رطوبت را فراهم می کنند. اولین قدم برنامه ریزی محل قرارگیری لوله ها در گلخانه و تعیین تعداد و فاصله سوراخ های قطره چکان از یکدیگر است. همچنین نظارت بر عملکرد قطره چکان ها توصیه می شود. توصیه می شود در حین حفاری لوله را محکم ثابت کنید. همچنین بسیار توصیه می شود که لوله را از براده هایی که در حین جوشکاری سوراخ ها ایجاد می شود، شستشو دهید. به گزارش ایسنا بنابر اعلام آب نیرو، در کنار این مورد برای تسریع در فرآیند شستشو و استفاده از فشار آب قوی می توانید با خرید پمپ کارواش صنعتی به بهترین شکل به نیازهای خود دست پیدا کنید. پمپ پیستونی پلانجری و الکتروپمپ INTERPUMP کاربردهای مختلفی دارد و جهت استفاده در کارواش و شستشوی فشار قوی آب ، سمپاش پشت تراکتوری ، سمپاش فرغونی و زنبه ، شستشوی معابر و خدمات شهری شهرداری ، تزریق فشار قوی مایعات رقیق ، تست لوله های گاز ، آب و مخازن ، قابل استفاده برای مواد خورنده ، آب شور و آب دریا ، مناسب برای سیستم های شستشوی چندنازله فشار بالا ، استفاده در سیستم های مه پاش ، پاشش کود و سموم سیستم مه پاش استفاده می شود.

علاوه بر این، می توان از رشد بیش از حد علف های هرز و وجود یک سطح شل که از طریق آن اکسیژن وارد سیستم ریشه می شود، جلوگیری کرد. یک شلنگ باغچه ای که ضخامت آن کمتر از 1.5 میلی متر است را به قطعاتی برش دهید که اندازه آنها مطابق نقشه باشد. ظرفی با هر اندازه ای را بالاتر از سطح شیلنگ های کشیده شده بالای زمین قرار دهید. قیمت لوازم مه پاش صنعتی یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که ذهن بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کرده است و شما می توانید با توجه به قدرت مالی در اختیار خود بهترین و بی نظیرترین دستگاه مه پاش را تهیه کرده و آن را در حرفه ی خود مورد استفاده قرار دهید. باتریهای مورد استفاده در این محصول از نوع نیم قلم، قلمی و باتریهای قلیایی است. برای انتخاب نوع محصول و خاک موردنیاز آن، باید با یک فرد باتجربه مشورت کنید. جزء اصلی برای یک میکروکلیمای مطلوب در گلخانه آبیاری به موقع است. برای تخت گل، بوته ها، باغات سبزیجات و همچنین گلخانه ها استفاده می شود. فیلتر دیسکی به طور قابل توجهی عمر نوار چکه را افزایش می دهد. یک نوار مخصوص لوله ای با دیواره نازک است که وقتی مایع عرضه می شود، شکلی گرد به خود می گیرد. 

https://abniro.com/product/%D9%BE%D9%85%D9%BE-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B4-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1/

sahim6 سه شنبه 23 فروردین 1401 زمان : 19:33 نظرات (0)
بازدید : 102

جمهوری اسلامی در همین سفر باید به روسیه (پوتین) به‌طور اصولی بفهماند که دست ایران برای روابط با سایر کشورها باز است

مصطفی اعلایی درباره سفر رییس‌جمهور به روسیه نوشت:

روسیه در محیط پیرامونی ایران یکی از بزرگ‌ترین بازیگران عرصه سیاست و روابط بین‌الملل است.

علاوه بر اثرگذاری این کشور در سطح جهانی که در بسیاری مواقع تعیین‌کننده است، در تحولات منطقه قفقاز و خاورمیانه نیز از دیرباز تعیین‌کننده بوده است.

این کشور در سده‌های اخیر نیز در قالب روسیه تزاری و اتحاد شوروی بر تحولات کشور ما نیز به‌شدت اثرگذار بوده و از اساس با تمامیت ارضی و امنیت ملی ایران در ارتباط مستقیم بوده است.

لذا عقل سلیم سیاسی حکم می‌کند که ج.ا.ا در ارتباط با این همسایه قدرتمند شمالی در مسیر همکاری و همگرایی در شناسایی منافع مشترک قرار گرفته و از این طریق به افزایش منافع ملی و کاهش آسیب‌های ج.ا.ا در سطح منطقه و جهان کمک نماید.

از سوی دیگر در جریان این ارتباط و مسیر پیش رو، مناسب است ج.ا.ا تمامی مولفه‌ها و ابعاد روابط دوجانبه و چندجانبه فی‌مابین را دست‌کم در طول تاریخ معاصر و همچنین پیچیدگی‌های بازیگری این کنشگر ماهر را در وضعیت بحرانی فعلی در پس ذهن خود داشته و همه را در محاسبات ژئوپلیتیکی خود منظور دارد. ج.ا.ا قاعدتا ‌باید براساس یک نقشه راه تنظیم شده برمبنای حفظ منافع ملی نه ‌تنها با روسیه، بلکه با کشورهای بزرگ دیگر شرق همچون چین و هند نیز که از قدرت‌های تاثیرگذار و تعیین‌کننده آسیایی هستند روابط گسترده ایجاد نموده و در این مسیر از هیچ فرصتی چشم‌پوشی نکند. 

این روزها صحبت از سفر قریب‌الوقوع رییس‌جمهور محترم به روسیه می‌شود. برخی تحلیلگران این سفر را در موقعیت کنونی که مذاکرات وین انجام می‌شود مناسب نمی‌دانند. بنده معتقدم این سفر فی‌نفسه و در کلیت خود در همین مقطع می‌تواند موجب دستاوردهای خوبی برای ج.ا.ا باشد، لذا در این ارتباط چند نکته را مطرح می‌کنم: 

۱- سفر رییس‌جمهور به روسیه در مقطع فعلی اگر با شناخت اهداف روسیه و تنظیم روابط با این کشور برمبنای سیاست موازنه مثبت و صیانت از منافع ملی صورت گیرد هیچ ایرادی ندارد. اتفاقا با لحاظ شرایطی (در زیر گفته خواهد شد)، مقطع فعلی که زمان حساس مذاکرات وین است بهترین زمان سفر رییس‌جمهور به روسیه است.

۲- ج.ا.ا در سیاست خارجی خود بدون وابستگی به هیچ طرفی، چه شرقی و چه غربی باید از تضاد منافع و مقابله بین غرب و روسیه برای زنده کردن منافع خود بهره ببرد. این سفر می‌تواند در صورت هوشمندی ایران در همین مقطع مذاکرات وین به خوبی مورد بهره‌برداری قرار گیرد. شرایط و مواضع ایران در سفر باید به گونه‌ای تنظیم شود که به طرف غربی بفهماند که ایران در منطقه و جهان دست باز برای افزایش منافع خود دارد به گونه‌ای که غربی‌ها را تشویق یا حتی ناچار به دادن امتیاز در وین کند.

۳-ج.ا.ا در این سفر، قبل و بعد از آن باید به‌گونه‌ای موضع بگیرد که امکان تصور نمایندگی روسیه از طرف ایران در تقابل با غرب و در چانه‌زنی‌های وین را خنثی نموده و به روس‌ها اجازه ندهد به غربی‌ها بفهمانند که ما بر ایران نفوذ داریم و از این نفوذ بخواهد برای منافع خود استفاده کند.

۴- ج.ا.ا در همین سفر باید به روسیه (پوتین) به‌طور اصولی بفهماند که دست ایران برای روابط با سایر کشورها باز است و سیاست، اقتصاد، تجارت و امنیت خود را هر جا که تشخیص دهد و با هر کشوری که مایل باشد تامین خواهد کرد.

۵- مهم‌ترین شرط موفقیت این سفر چگونگی محتوای سند همکاری است‌. ج.ا.ا به هیچ‌وجه خود را در این سند نباید متعهد به انجام تجارت و ارتباطات و فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی و دفاعی به گونه‌ای نماید که دست خود را از فرصت‌های دیگر به ویژه در کشورهای غربی در تامین منافع خود کوتاه کند. به ویژه حتما باید به طرف روسی تفهیم شود سفر رییس‌جمهور به روسیه به معنای محدود کردن فرصت‌های جهانی در تامین منافع ایران نیست‌. باید روسیه این پیام را علنی و صریح از رییس‌جمهور ما دریافت کند تا این کشور بداند که برای تامین منافع خود در ایران باید ما به‌‌ازا و امتیاز برابر به ایران بدهد. 

 البته و صد البته زمانی که ج.ا.ا تصمیم بگیرد برای تامین منافع خود ارتباط مستقیم و مذاکرات مستقیم با امریکا داشته باشد، تحقق شرایط فوق‌الذکر بسیار آسان‌تر و روان‌تر و موثر‌تر خواهد بود. از این طریق است که روسیه به عنوان همسایه شمالی، جدیت ایران را در موازنه مثبت بیشتر درک خواهد کرد و در آن زمان دادن امتیاز به ایران را به عنوان یک کشور قدرتمند و مستقل جدی‌تر پیگیری خواهد کرد.

sahim6 پنجشنبه 16 دی 1400 زمان : 12:27 نظرات (0)
بازدید : 633

مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران گفت: بخشی از داروهای تالاسمی که پیش از این خریداری شده بود، امروز وارد کشور شد اما این میزان یک دهم نیاز بیماران در یک ماه است.

یونس عرب در گفتگو با خبرفوری بیان کرد: وزارت بهداشت، منکر کمبود دارو در ایران شده‌اند. بیماران ما از تمام نقاط کشور اطلاع رسانی کردند که حتی داروی ایرانی هم در دسترس نیست. 

او گفت: بیماران تالاسمی چیزی برای از دست دادن ندارند، بحث جانشان است، ما برای حفظ جانمان دست به هرکاری می‌زنیم و ترسی هم نداریم.

sahim6 پنجشنبه 16 دی 1400 زمان : 12:23 نظرات (0)
بازدید : 92

این دستگاه فاقد نور و اشعه هست و در واقع ماساژ به وسیله یک سیستم کاملا مکانیکی انجام می شود. لیپولیز تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد، به این صورت که اشعه لیزر از داخل بک فیبرنوری از طریق سوراخ های یک تا دو میلی متری زیرپوست و داخل بافت چربی تابیده می شود، این عمل منجر به ذوب شدن چربی ها می شود، سپس چربی های مایع به وسیله دستگاه مکش خارج می شود. یکی از روش های لاغری موضعی که جدیدا شناخته شده است، روش غیرتهاجمی مزوتراپی است. خوشبختانه این دستگاه یک روش سریع می باشد و نتایج پس از حدود 6 جلسه درمان دیده می شود. 3. به دليل قدرت بالاي اين تكنيك کاهش سایز در هر جلسه کاملا چشمگیر خواهد بود. در نتیجه سلولیتها از بین میرود. تعداد جلسات درمانی به ناحیهای که باید تحت درمان قرار گیرد بستگی دارد اما معمولاً انتظار میرود که بین 8 تا 10 جلسه با فواصل دو هفتهای نیاز باشد. 8. با استفاده از دستگاه جی فایو خانگی (در صورت داشتن مهارت و آموزش قبلی درباره استفاده از آن) و یا استفاده از آن در کلینیک ، گردش خون بهبود پیدا می کند که همین امر می تواند سبب شود تا سلولها به طور طبیعی ، چربی های اضافه بیشتری مصرف کنند .

به همین دلیل باید بعد از هر جلسه و تا جلسه بعدی به مقدار زیادی آب بنوشید و به طور مرتب ورزش کنید تا سلولیت بازگشت نکند! شما مخاطب عزیز اومایی با خواندن این مطلب به طور کامل با این دستگاه آشنا می شوید تا در صورت تمایل با خیال راحت بتوانید از آن استفاده کنید. حین انجام کار باید تمام وسایل فلزی و الکترونیکی (موبایل) را از بدن دور باشد، چرا که احتمال آسیب به بدن یا دستگاه الکترونیکی وجود دارد. چاقی موضعی در شکم، پهلو ها، زیر بازو ها، پشت کمر و گاهی در اطراف گردن و صورت به وجود می آید. همه ما دوست داریم بعضی نواحی خاص از بدن ما تغییر کند، بدون اینکه نیاز به انجام تمرین های حرکتی شدید وجود داشته باشد. همچنین قبل از استفاده از این دستگاه باید آزمایش هورمونی بدهید تا مطمئن شوید چاقی های قسمت های مختلف به دلایل هورمونی نباشد. به همین دلیل در طول درمان 20 جلسه نوشیدن آب زیاد توصیه می شود تا بدن دچار کمبود آب نشود.

قابلیت دیگر دستگاههای پیکرتراشی غیرتهاجمی نیز محدود است و این دستگاهها برای لاغری موضعی بعضی ناحیهها به چندین ساعت و یا چندین جلسه درمان نیاز دارند. کویتیشن اولتراسوند به عنوان یکی از کارآمدترین فناوریهای موجود برای کاهش سلولیت و از بین بردن چربیهای موضعی شناخته میشود و امروزه در حد گستردهای برای خانمها و آقایان بعد از سن بلوغ مورد استفاده قرار میگیرد. البته اگر حرفم را به شوخی گفته باشم, ولی در ادامه با تشریح روش لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن به طور مفصل, خواهم گفت که چطور می توانیم از شر این چربی های مزاحم خلاص شویم. ماساژ پوست نه تنها راهی برای درمان سلولیت جمع شده است که باعث چاقی موضعی می شود، بلکه راهی برای افزایش جریان خون و جلوگیری از احتباس آب اضافی در بدن هم می باشد که باعث جوان سازی پوست خواهد شد. نکته اصلی این درمان این است که پوست را از طریق خلاص شدن بدن از سلولیت قوی تر و سفت تر می کند. همچنین از طریق این دستگاه میتوان فرایند جوانسازی پوست را در بیماران انجام داد.

LPG پوست را سفت می کند! 5- آیا روش LPG برای کاهش سلولیت استفاده می شود؟ بله LPG دقیقا برای کاهش سلولیت استفاده می شود. برای جلوگیری و بهبود سریع این عوارض بعد از عمل، بهتر است چندین جلسه درمان LPG انجام شود تا با گردش خون بهتر عوارض لیپوساکشن از بین رفته و پوست یک دست شود. با توجه به حجم ناحیه تحت درمان، بیمار احتمالاً به 5 تا 7 روز زمان برای ریکاوری نیاز دارد. در این حالت درمان با توجه به برنامه از قبل تعیین شده انجام گرفته و در هر مرحله از فرآیند درمان از عکسها و اندازهگیریهای دقیق به این منظور استفاده میشود. از جمله این روش ها می توان از ” کویتیشن ” نام برد . به همین خاطر پس از انجام روش کویتیشن ، رنگ ادرار تغییر میکند و تعداد دفعات آن نیز بیشتر میشود. درست است که امروزه با پیشرفت علم پزشکی دستگاه های مختلفی که اتفاقا خوب هم جواب می دهند در کلینیک ها و بازار موجود هستند اما یادتان باشد در کنار استفاده از همه این دستگاه ها داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه به ایده آل نگه داشتن وزنتان و کاهش هزینه های این چنینی کمک بزرگی می کند و سلامت شما نیز افزایش می یابد.

sahim6 چهارشنبه 12 خرداد 1400 زمان : 2:12 نظرات (0)

تعداد صفحات : 5

اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 48
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 32
 • آی پی دیروز : 34
 • بازدید امروز : 113
 • باردید دیروز : 117
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 410
 • بازدید ماه : 1,624
 • بازدید سال : 16,504
 • بازدید کلی : 39,135

 • نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  موبایل :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی :
   
  کد امنیتی
   
  بارگزاری مجدد